Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sadku - Kostrzy
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
NASZE OSIĄGNIĘCIA
GRONO PEDAGOGICZNE
HISTORIA
HYMN SZKOŁY
UCZNIOWIE
ABSOLWENCI
GALERIA ZDJĘĆ
PLAN LEKCJI
DOKUMENTY SZKOLNE
BIBLIOTEKA
ZESPÓŁ REGIONALNY "PNIOKI"Do pobrania wykazy podręczników dla szkoły podstawowej i gimnazjum na rok szkolny 2011/2012Koniecznie zobacz galerię naszych zdjęć i filmówDzień Babci i Dziadka - zobacz!!!

Koniecznie zobacz nasze osiągnięcia

"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

"Trzeba spojrzenia miłości,
Aby dostrzec obok siebie brata"
/Jan Paweł II/

         29 listopada uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na podsumowanie Małopolskiego Projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia", przygotowującego do niesienia pomocy potrzebującym, które miało miejsce w Filharmonii Krakowskiej. W obecności Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego uczniowie odebrali okolicznościowy dyplom uznania a każdy uczestnik projektu został nagrodzony bonem towarowym o wartości 100 złotych.Wielki sukces na Limanowskiej Słazie 2010.
Trzy pierwsze miejsca !!!

Zobacz fotoreportaż i fragmenty filmowe

Mieć wyobraźnię miłosierdzia - prezentacja w Nowym Sączu

Koniecznie zobacz fotoreportaż i fragmenty filmowe

ODWAGA ŚWIĘTOŚCI - Święto Szkoły 2010

    Już od tygodnia odbywały się w Zespole Szkół Publicznychim. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy przygotowania do uroczystych obchodów Święta Szkoły, przypadających 16 października, w dniu wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

    Szkoła zorganizowała konkursy: literacki, wokalno-muzyczny i plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. 11 października prezentowali się uczniowie naszej szkoły, a w kolejnym dniu uczniowie pozostałych szkół. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 16 października, kiedy to po uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Jodłowniku odbyło się ślubowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz okolicznościowa akademia.

Wyniki Gminnego Konkursu Muzycznego pod hasłem: "Śpiewamy dla Ciebie Ojcze Święty"

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - zespół ze SP w Krasnem- Lasocicach
              zespół ze SP w Wilkowisku
II miejsce - Zespół ze SP w Jodłowniku
III miejsce- Zespół ze SP w Szczyrzycu
Gimnazja:
I miejsce- zespół z Gimnazjum w Jodłowniku
II miejsce- zespół z Gimnazjum w Szczyrzycu
              zespół z Gimnazjum w Jodłowniku
-

Wyniki Gminnego Konkursu Literackiego pod hasłem "Jan Paweł II miał odwagę być świętym"

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Aleksander Turkiewicz ze SP w Wilkowisku
II miejsce - Karolina Hobot ze SP w Szczyrzycu
III miejsce Kinga Pazdan ze SP w Szczyrzycu
Gimnazjum:
I miejsce - Justyna Pokracka z G w Szczyrzycu

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem; "Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II"

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Weronika Turkiewicz ze SP w Wilkowisku
              Róża Bojanowska ze SP w Jodłowniku
II miejsce - Klaudia Śliwa ze SP w Jodłowniku
              Oliwia Piechnik ze SP w Jodłowniku
III miejsce - Marzena Kuśnierz ze SP w Krasnem Lasocicach
              Grzegorz Węgrzyn ze SP w Krasnem Lasocicach.
Gimnazjum:
Wyróżnienie Katarzyna Piwowarczyk z Gimnazjum w Wilkowisku
Paulina Spędzia z Gimnazjum W Jodłowniku

Zobacz fotoreportaż

Zobacz fragmenty filmowe
filmik 1 filmik 2 filmik 3 filmik 4
filmik 5 filmik 6 filmik 7 filmik 8
filmik 9 filmik 10X Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę,

      Już po raz dziesiąty stanęliśmy przed Królową Polski. Tym razem - dzięki życzliwości Ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego i Kustosza Krzyża Ks. Mieczysława Biziora z Kraczkowej - w obecności krzyża, który Sługa Boży Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.

    Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 11.00 mszą świętą, której przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Zobacz nasze zdjęcia

Zaproszenie na dyskotekę - plakat"Równać szanse"

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w programie "Równać szanse" realizowanym przez Stowarzyszenie działające przy szkole. Na taneczne zajęcia pozalekcyjne i wycieczki do Krakowa i Warszawy pozyskano 50 tysięcy złotych.W dniu 23 kwietnia zespół regoinalny "Pnioki" wziął udział w III Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym Zagłębie i Sąsiedzi , w którym zajął I miejsce.


Pogrążeni w żałobie po katastrofie w Smoleńsku


Zobacz zdjęcia

V rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca

  W sobotę 10 IV 2010 roku cała społeczność szkoły wzięła udział w obchodach 5 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w intencji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II oraz za dusze tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem Uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali krótkie wspomnienie o życiu Papieża Polaka, prowadzili różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Apelu Jasnogórskim, w godzinę śmierci Patrona modlono się o wyniesienie na ołtarze Piotra Naszych Czasów. O godzinie 22.30 przed pamiątkowym obeliskiem przed budynkiem szkoły zapalono pochodnie i znicze.

Zobacz zdjęcia

Filmik 1 - zobacz
Filmik 2 - zobacz
Filmik 3 - zobacz
Filmik 4 - zobacz"Opowiem Wam o Janie Pawle II..."- spotkanie z Panią Wandą Półtawską


   25 lutego 2010 roku okazał się wielkim dniem dla całej społeczności Szkół imienia Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy.
Tego dnia szkołę odwiedziła Wanda Półtawska - przyjaciółka patrona szkoły - Jana Pawła II . Tematy, które poruszała trafiały do dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od wieku, czy przeżytych doświadczeń.
   Mówiła o czasach swojej przyjaźni z Karolem Wojtyłą i o tym, jakim był człowiekiem. Podkreślała wielokrotnie, że dla Niego jedną z najważniejszych nauk Chrystusa, było nieosądzanie drugiego człowieka. "Stajesz się taki, jakie czyny twoje!"- tłumaczyła zebranym, zachęcając do czynienia dobra i dbania o innych. Zwracała uwagę, że przez to, jak się zachowujemy, zmieniamy się w dobrego lub złego człowieka. Mówiła o miłości Papieża do swojej ojczyzny. Podkreślała, że zawsze posługiwał się poprawną polszczyzną, nie tolerował językowych zapożyczeń, ani brzydkich słów. Przypominała, że bycie uczniem szkoły, która ma takiego patrona, jakim jest Papież Jan Paweł II zobowiązuje.
  Niewątpliwie wszyscy obecni - zarówno młodzi, jak i starsi- dzięki spotkaniu z Panią Wandą Półtawską uzyskali doskonały punkt wyjścia do dalszych osobistych rozważań. Przekaz Pani Wandy był prosty i jednocześnie głęboki.

WANDA PÓŁTAWSKA - ur. 2 listopada 1921 r. w Lublinie. Znana powszechnie ze swej działalności w Papieskiej Akademii Teologicznej, Papieskiej Rady ds. Rodziny, papieskiej Akademii Pro Vita. W czasie wojny była harcerką Szarych Szeregów, za co w 1941 roku została aresztowana przez gestapo i skazana na śmierć. Była więźniarką obozu koncentracyjnego w Ravensbruck, gdzie poddawana był okrutnym eksperymentom medycznym. W 1951 roku ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z wykształcenia jest doktorem medycyny, specjalizacja II stopnia w zakresie psychiatrii. Od niemal samego początku swojej działalności zawodowej pracuje w Poradniach Młodzieżowych i Małżeńskich. Od 1955 roku prowadzi wykłady z medycyny pastoralnej na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, w której od 1967 roku jest dyrektorem Instytutu Teologii Rodziny. W 1962 r. poważnie zachorowała. Bp Karol Wojtyła napisał wówczas (17 XI 1962 r.) list do Ojca Pio z prośbą o modlitwę w jej intencji. Po kilku dniach, tuż przed operacją chirurgiczną, niespodziewanie odzyskała zdrowie. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz książek, m. in. "I boję się snów", "Samo życie", "Stare rachunki", "Beskidzkie rekolekcje - Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich".
Była wielką przyjaciółką Papieża Jana Pawła II.

Zobacz fotoreportaż

Gminny Konkurs Grup Kolędniczych

W dniu 17.01.2010 r. już po raz IV odbył się Gminny Konkurs Grup Kolędniczych.
Z naszej szkoły uczestniczyły w nim 3 grupy w następujących kategoriach:
I kategoria dziecięca "Pastuszki"
II kategoria młodzieżowa "Z gwiazdą"
III kategoria dorosłych "Z Herodem"
Wszystkie trzy grupy zdobyły I miejsca i zakwalifikowały się do Konkursu Powiatowego, który odbył się 24.01.2010 r. w Kasinie Wielkiej. Tam grupa dorosłych "Z Herodem" zajęła II miejsce, a grupa młodzieży "Z gwiazdą" - III miejsce.
Grupa dorosłych będzie jeszcze brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w ramach "Karnawału Góralskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej.
Zobacz zdjęcia"Nie lękajcie się! Ja jestem z Wami"


16 X 2009 r. w Zespole Szkół Publicznych w Sadku-Kostrzy odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły. Podczas akademii z udziałem zaproszonych gości: Wójta Gminy Jodłownik, proboszczów parafii Jodłownik i Szyk oraz w obecności rodziców, uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. W czasie uroczystości wręczono dyplomy i nagrody laureatom Gminnego Konkursu Literackiego "Jan Paweł II- Patron Najgodniejszy". Na zakończenie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na tradycyjną "papieską kremówkę". W godzinach popołudniowych uczniowie i nauczyciele szkoły prowadzili różaniec i uczestniczyli we Mszy świętej oraz wykonali część artystyczną dla mieszkańców parafii Jodłownik.


Zobacz 1 fragment filmu
Zobacz 2 fragment filmu
Zobacz 3 fragment filmu
Zobacz 4 fragment filmu
Zobacz 5 fragment filmu
Zobacz 6 fragment filmu
Zobacz 7 fragment filmu
Zobacz zdjęcia ze szkoły
Zobacz zdjęcia z kościoła


IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

8 października 2009r. Poczet Sztandarowy Szkoły oraz uczniowie klas III gimnazjalnych pielgrzymowali na Jasną Górę, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył Nuncjusz Apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy również klasztor oo. Cystersów w Mogile.
Zobacz zdjęcia

Nowa Rada Rodziców


 • Przewodnicząca - Anna Kotara
 • Zastępca - Edyta Tabor
 • Skarbnik - Teresa Brewczyńska
 • Sekretarz - Halina Sewielska
 • Członkowie:
 • Grażyna Kierzek
 • Renata Pucia
 • Dorota Marcisz
 • Celina Mysza
 • Teresa Surówka
 • Kazimiera Kulig
 • Urszula Grzyb
 • Maria Zając
 • Maria Kapera
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010


1 września uroczystą Mszą świętą w kaplicy na Sadku rozpoczęliśmy rok szkolny 2009/2010. Następnie w budynku szkoły odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku szkolnego, na którą przybyli: księża, starszy wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Józef Wojas, Wójt Gminy Jodłownik Paweł Stawarz, rodzice, nauczyciele i uczniowie.


Zobacz zdjęcia

" Odszedłeś Ojcze, zostaliśmy sami lecz swoim Duchem, wciąż jesteś z nami"


Pod takim hasłem odbyły się obchody III Rocznicy Śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali krótkie programy artystyczne wspominające Patrona szkoły. W godzinach wieczornych cała szkoła brała udział w uroczystościach, które odbywały się w Kościele Parafialnym w Jodłowniku. Oprawę artystyczną mszy oraz modlitewne czuwanie przygotowali i prowadzili absolwenci i uczniowie szkoły pod kierunkiem pani dyrektor Haliny Gocal i pani Anny Ligas.


Zobacz zdjęcia

"Niech nam żyją nasze babcie i dziadkowie też...."


Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sadku - Kostrzy zorganizował w dn. 23.01.2008 uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprosili wszystkie babcie i dziadków na akademię, podczas której dzieci z klas 0 - III złożyli im życzenia i zaśpiewali piosenki. Klasa III wystawiła teatrzyk pt. "Calineczka", a uczniowie klas II i III gimnazjum wykonali tańce współczesne. Uroczystość uświetnił zespół regionalny "Pnioki", działający w naszej szkole, który przedstawił obrzęd kolędniczy. Po uroczystym odśpiewaniu "Sto lat", dzieci wręczyły babciom i dziadkom samodzielnie wykonane kwiaty i laurki. Po zakończeniu występów dziadkowie i babcie jak co roku przy herbacie, kawie i ciastkach śpiewali kolędy,


Zobacz zdjęcia

Stróża / Grybowa


Braliśmy udział w akcji "Zostań Świętym Mikołajem"


Zobacz zdjęcia

Szkolne Koło Caritas


Szkolne Koło Caritas prowadzi sprzedaż stroików świątecznych przy kościele parafialnym w Jodłowniku


Zobacz zdjęcie

Mikołaj w naszej szkoleZobacz zdjęcia

Przygotowujemy się do Święta Szkoły


W ramach tych przygotowań uczniowie szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod opieką o. Maksymiliana, p. M. Miernik i p. K. Hacuś pokonali 12-kilometrowy szlak papieski z Niegowici do Łapanowa. Odwiedziliśmy pierwszą parafię ks. Karola Wojtyły w Niegowici. W tamtejszym kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Kaplicy Miłosierdzia Bożego znajduje się replika grobu Jana Pawła II. Obok kościoła stoi pomnik Karola Wojtyły jako wikarego. Zobaczyliśmy gdzie pracował i mieszkał nasz patron. Modliliśmy się w kościele, który został wybudowany z jego inicjatywy. Dzięki wycieczce poznaliśmy kolejne miejsca związane zżyciem i działalnością patrona naszej szkoły.


Zobacz zdjęcia

14 września 2007 odbył się w naszej szkole 5 Integracyjny Plener Artystyczny "RAZEM"


Zobacz zdjęcia z tego pleneru


V Gminny Turniej Szkół


Zobacz wyniki szkół podstawowych

Zobacz wyniki gimnazjów

IV Międzyszkolny Turniej Sportowy dla uczniów klas I-III


Dnia 30.05.2007r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sadku - Kostrzy zorganizowano IV Międzyszkolny Turniej Sportowy dla uczniów klas I-III. Zawody odbywały się na boisku sportowym w Sadku. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych tj. sztafeta, gry zespołowe, wyścigi na wesoło. W turnieju brały udział 12 osobowe drużyny szkół gminy Jodłownik.

I miejsce zajęła drużyna z Sadku - Kostrzy,
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szyku,
III miejsce Jodłownik,
IV miejsce Krasne-Lasocice.

Puchary, dyplomy oraz nagrody wręczyli wójt gminy Paweł Stawarz oraz dyrektor szkoły p. Halina Gocal. Zawody przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci walczyły wytrwale na zasadach fair play.

Zobacz zdjęcia

Byliśmy w Wadowicach


Zobacz zdjęciaŚwięto Szkoły i obchody Dnia Papieskiego


Zobacz zdjęcia

Nowa elewacja szkoły


zobacz zdjęcie

Mamy nowy samorząd uczniowski

szkoła podstawowa:

przewodnicząca: Zofia Gocal
zastępca przewod.: Dawid Kapera
sekretarz: Katarzyna Grzyb
skarbnik: Kamil Ligas
członek: Jakub Limanówka

zobacz zdjęcie


gimnazjum

przewodnicząca: Agata Sewiło
zastępca przewod.: Rafał Górka
skarbnik: Paulina Kapera
członkowie: Natalia Brewczyńska
Kamil Wiewiórka

zobacz zdjęcie