Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sadku - Kostrzy
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
NASZE OSIĄGNIĘCIA
GRONO PEDAGOGICZNE
HISTORIA
HYMN SZKOŁY
UCZNIOWIE
ABSOLWENCI
GALERIA ZDJĘĆ
PLAN LEKCJI
DOKUMENTY SZKOLNE
BIBLIOTEKA
ZESPÓŁ REGIONALNY "PNIOKI"

Biblioteka Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Sadku - Kostrzy

"Biblioteka jest instytucją,
która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża
swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi,
a także umiejętność panowania nad sobą,
osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego."

Jan Paweł IIGodziny otwarcia biblioteki

Dzień tygodnia

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00 - 9.45, 10.50 - 11.35
wtorek 8.55 - 10.40, 14.40 - 15.40
środa 11.45 - 12.45 - dzień wewnętrzny
czwartek 8.40 - 9.40, 11.55 - 15.35
piątek 8.40 - 9.40, 11.55 - 12.55, 13.45 - 14.45

O bibliotece

Biblioteka działalność swoją rozpoczęła w roku szkolnym 1999/2000, a więc w pierwszym roku istnienia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sadku - Kostrzy. Przejęto zbiory po zlikwidowanych Szkołach Filialnych w Sadku i w Kostrzy, w których przeważały głównie lektury dla klas I-VI. Biblioteka zajmuje dwa niewielkie pomieszczenia. W większym z nich znajduje się wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek, mniejsze z pomieszczeń przeznaczono na czytelnię połączoną z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.Księgozbiór

Księgozbiór biblioteki liczy 2200 woluminów i jest systematycznie uzupełniany. Korzysta z niego ok.200 czytelników: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Dość duży wysiłek uczyniono w zakresie uaktualnienia kanonu lektur oraz księgozbioru podręcznego. Na bieżąco rozbudowywany jest również dział poświęcony patronowi szkoły Janowi Pawłowi II. Biblioteka gromadzi także zbiory specjalne m.in. : encyklopedie, słowniki multimedialne, programy edukacyjne, filmy, płyty muzyczne. Młodzież oraz nauczyciele mogą korzystać z bogatej oferty czasopism tj. : "Młody Technik", "Aura", "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista", "Cogito", "Brawo Sport", "National Geographic", "Wychowawca", "Biblioteka w Szkole", "Matematyka w Szkole", "Życie Szkoły", "Język polski w kl. IV-VI", "Język polski w gimnazjum".

ICIM

W sierpniu 2006 roku biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Inwestycja ta była możliwa dzięki projektowi Ministerstwa Edukacji Narodowej współfinansowanemu przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS). Otrzymaliśmy 4 stanowiska komputerowe dla czytelników wraz z oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne (skaner, kopiarka, drukarka) oraz zestaw programów edukacyjnych (multimedialny atlas, encyklopedia, słownik). Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Uczniowie naszej szkoły mają zapewnione doskonałe warunki w czytelni do nauki, pracy samokształceniowej i rozwoju zainteresowań.