Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sadku - Kostrzy
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
NASZE OSIĄGNIĘCIA
GRONO PEDAGOGICZNE
HISTORIA
HYMN SZKOŁY
UCZNIOWIE
ABSOLWENCI
GALERIA ZDJĘĆ
PLAN LEKCJI
DOKUMENTY SZKOLNE
BIBLIOTEKA
ZESPÓŁ REGIONALNY "PNIOKI"
Byliśmy w Wadowicach. Zobacz zdjęcia


HISTORIA SZKOŁY

     Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sadku - Kostrzy została powołana do życia uchwałą Rady Gminy w Jodłowniku z marca 1999 roku i utworzona z połączenia obwodów dwóch szkół, które zlikwidowano: Szkoły Filialnej w Sadku i Szkoły Podstawowej im. Św. Jana z Kęt w Kostrzy.

W obu tych niewielkich, sąsiadujących ze sobą wioskach istniały drewniane budynki szkół oddane do użytku w 1925 roku. Początkowo były to szkoły samodzielne, niepełne.

W 1957 roku szkoła w Kostrzy powiększyła się o dobudowaną wysiłkiem mieszkańców wsi drugą salę lekcyjną. Sukcesywnie ponawiane starania o podniesienie stopnia organizacyjnego były załatwiane pozytywnie przez władze oświatowe i szkoła ta funkcjonowała do 1978 roku jako pełna, ośmioklasowa, z klasami łączonymi i salami lekcyjnymi wynajmowanymi w prywatnych domach.

1.09.1978 roku obniżono stopień organizacyjny szkół w Sadku i Kostrzy do klas I - III, a dzieci starsze zaczęto dowozić do Zbiorczej Szkoły Gminnej w Jodłowniku. Od tej pory funkcjonowały Punkty Filialne w Sadku i Kostrzy. Ponieważ stan techniczny budynków tych szkół stale się pogarszał, myślano o wybudowaniu nowych obiektów.

W 1984 roku władze gminy, ze względu na niewielką ilość uczniów uczniów każdej z miejscowości, wystąpiły z propozycją budowy szkoły wspólnej dla Sadku i Kostrzy, zlokalizowanej na pograniczu obu wsi. Uzyskanie terenu pod budowę szkoły, sporządzenie wymaganych planów inwestycyjnych, to pierwsze etepy powstawania szkoły. Po wykonaniu ław fundamentowych nastąpiło przerwanie robót budowlanych na dłuższy czas. Dopiero w 1993 roku władze gminy wznowiły prace po wykonaniu badań wytrzymałości fundamentów. Stan surowy budynku zamknięto w 1997 roku.

W związku z przygotowaniem do wdrożenia reformy oświaty Rada Gminy w Jodłowniku uchwałą z marca 1999 roku zlikwidowała szkoły w Sadku i Kostrzy, w miejsce których utworzono Zespół Szkół w Sadku - Kostrzy obejmujący Szkołę Podstawową i Gimnazjum.

Od 1.09.1999 roku zajęcia lekcyjne odbywały się w starych budynkach szkół w Sadku i Kostrzy. 11.12.1999 roku oddano do użytku piętro nowej szkoły, a uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum rozpoczęli w niej naukę 2.01.2000 roku.

24. listopada 2001 roku szkole nadano imię Papieża Jana Pawła II, którego niezaprzeczalny autorytet uznawany na całym świecie oraz działania zmierzające do szerzenia pokoju i miłości między ludźmi pomogą wychowywać uczniów czyniących dobro i żyjących w prawdzie.


GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI NADANIA IMIENIA JANA PAWŁA II I AKTU POSIADANIA SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM (24 listopada 2001 )


Uroczystą mszę świętą celebrują: przeor O.O.Cystersów w Szczyrzycu - W. Rymarczyk, J. Majerski - proboszcz(Krasne-Lasocice),O. Chrobak - proboszcz(Jodłownik), J. Bodziony - proboszcz(Szyk), M. Mierzyński - ksiądz rodakUroczyste poświęcenie sztandaru przez proboszcza parafii w JodłownikuRodzice: S. Kotara, M. Czech i P. Sewiło ze sztandarem szkolnymPani Halina Gocal - dyrektor szkoły podczas uroczystościPrzewodnicząca Rady Gminy p. St. Pucia przekazuje p. dytektor H. Gocal Akt Nadania Szkole ImieniaPani dyrektor H. Gocal przekazuje uczniom: K. Piastusińska, B. Śliwa, M. Grzyb Sztandar SzkołyUczniowie podczas występówKurator R. Kuźmiak wbija pamiątkowy gwóźdźWbijanie gwoździ pamiątkowych (w tle Marian Zając - rodzic prowadzący uroczystość)
powrot do strony głownej