Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sadku - Kostrzy
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
NASZE OSIĄGNIĘCIA
GRONO PEDAGOGICZNE
HISTORIA
HYMN SZKOŁY
UCZNIOWIE
ABSOLWENCI
GALERIA ZDJĘĆ
PLAN LEKCJI
DOKUMENTY SZKOLNE
BIBLIOTEKA
ZESPÓŁ REGIONALNY "PNIOKI"

Zespół regionalny "Pnioki" i grupa obrzędowa "Śwarni łojce" (wyjątkowo tylko w żeńskim składzie) brali udział w 35 Limanowskiej Słazie.
Zobacz zdjęcia i krótkie fragmenty filmów

Zdjęcia

Pnioki 1

Pnioki 2

Pnioki 3

Pnioki 4

Śwarni łojce 1

Śwarni łojce 2

Śwarni łojce 3


Wielki sukces "Pnioków" !!!

"Pnioki" były na XVII Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych "ŚWIĘTO DZIECI GÓR"

Festiwal nawiązuje do tradycji Święta Gór - przedwojennej imprezy zainicjowanej przez Związek Ziem Górskich. Jest to spotkanie dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych, które - podczas wspólnej zabawy - poznają bogactwo i różnorodność tradycji kulturowych, uczą się tolerancji i szacunku do innych narodów, ich kultury, obyczajów i zachowań. Pierwszy festiwal odbył się w 1992 roku. Każdego roku w imprezie bierze udział sześć zespołów polskich, prezentujących różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz sześć zespołów zagranicznych z regionów górskich Europy, Afryki, Australii, Azji i obu Ameryk - łącznie około 500 dzieci w wieku 7-15 lat. Koncerty festiwalowe odbywają się w Nowym Sączu i w wielu innych miejscowościach Podhala.

Zobacz fororeportaż z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Nowego Sącza
"Las Vegas" w Barcicach
Wizyta w Jodłowniku
Byliśmy również w Krynicy
Na spływie...
W Starym Sączu...


Szkolny Zespół Regionalny "Pnioki" powstał w 2004 roku z inicjatywy dyrektora szkoły i instruktorki Pani Marii Wójtowicz. "Pniok" to inaczej rdzenny mieszkaniec wsi, który zna zwyczaje i tradycje swojego regionu. Zespół corocznie uświetnia szkolne i środowiskowe uroczystości, ciesząc się dużą popularnością. Wystąpił kilkakrotnie podczas gminnych obchodów: Dnia Dziecka, Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Jubileuszu Parafialnej Orkiestry Dętej, 50 Jubileuszu Istnienia OSP w Sadku. W 2006 i w 2007 roku zespół regionalny realizował programy finansowane przez MEN, dzięki którym członkowie zespołu brali udział w warsztatach regionalnych: taniec, śpiew, haft, bibułkarstwo, gotowanie i przyrządzanie tradycyjnych potraw.
25 października 2007 roku "Pnioki" po raz pierwszy zaprezentowały swój dorobek na XXXII Festiwalu Folklorystycznym "Limanowska Słaza".
BYLIŚMY TAM I WYGRALIŚMY !!!!

Po raz pierwszy na naszej stronie !!!
ZOBACZ FRAGMENT WYSTĘPU NA LIMANOWSKIEJ SŁAZIE !!!

"Pnioki" 3 maja były gościnnie w Kasinie Wielkiej

Zobacz fragment filmu !!!

Członkowie Zespołu:
Marcelina Antkiewicz Paulina Kapera Agnieszka Pucia Anna Grzyb Aleksandra Bielska Karolina Hejmo Barbara Piwowarczyk Dawid Kapera Wojciech Janecki Jakub Mysza Kamil Ligas Karol Czech Marcin Mysza Łukasz Wójtowicz Zofia Gocal Jolanta Burdek Grzegorz Węgrzyn Tomasz Mysza Piotr Słowikowski Katarzyna Grzyb Jadwiga Pucia Michał Słowikowski Michał Gocal Piotr Wójtowicz Paulina Piwowarczyk Justyna Piwowarczyk Barbara Molek Maciej Śliwa

Instruktor:
Maria Wójtowicz

Stroje i dekoracje:
mgr Anna Golonka
mgr Anna Ligas

Kapela:
Stanisław Kubas /skrzyce/
Tomasz Kapera /klarnet/
Paweł Kapera /trąbka/
Stanisław Niewolski / kontrabas/
Czesław Smaga /skrzypce/-gościnnie